Kommenteeri

Kuidas eriolukorras produktiivsena püsida?

Ootamatu kodukontor ja karantiin – kuidas end sel ajal produktiivse ja tervena hoida?

Pese käsi, hoia distantsi, väldi rahvarohkeid kohti – need on peamised kuldreeglid, et takistada COVID-19 viiruse levikut. Suurem väljakutse paljudele on aga kodukontori või karantiiniaja sisustamine ja planeerimine. Kuidas sel perioodil enda vaim ja keha aktiivsena hoida ning samal ajal tööga jätkata? A-tiim on kokku pannud mõned mõtted ja näpunäited, mida ka ise praeguses eriolukorras järgime.

Veebilahendused tulevad appi

Kodukontoris töötamist saad mõõta näiteks Toggl abil – nii püsid terve päeva jooksul kursis, kui palju mõnele tegevusele aega kulub ja enda produktiivsusel ajalises mõttes silm peal hoida. 

Koosolekute tegemiseks on aga praegusel ajal väga palju võimalusi, näiteks Skype, Zoom, Whatsapp või Messenger. Valik on teie – valige platvorm, mis on kõigile mugav, et koosolek saaks olla efektiivne. Arvestada tasuks lisaajaga, mis videosilla üles seadmiseks kuluda võib. Lisaks on mitmeid häid võimalusi, et teha ka koosoleku ajal märkmeid – kas või Google Drive’I ühisesse faili. Nii näevad kõik samal ajal märkmeid ja saavad neid jooksvalt täiendada.


Aeg lisateadmisi koguda

Eriolukorras saab näha ka võimalust, et lõpuks ära kuulata kõik need podcastid, mis listi on kogunenud ja midagi uut õppida. Taskuhäälingu ehk podcasti äppe on mitmeid, samuti on üle maailma palju materjale, mida järele kuulata. Teame omast kogemusest, et kui varem olid auto- või bussisõidud liiga lühikesed, et mõnd podcasti kuulata, siis nüüd on selleks hea võimalus! Võtagi ette jalutuskäik metsa või mere äärde (hoia distantsi inimestega) ning talleta uued mõtted-ideed.

Mõned kuulamissoovitused:

 

Hoia oma vaimset tervist

Kuigi sel perioodil peame hoidma füüsilist distantsi oma sõprade ja lähedastega, ära unusta nendega suhelda – helista, kirjuta, korralda veebipidu! Peaasi.ee on kokku kogunud lihtsad juhised, kuidas oma vaimset tervist hoida. Peaasi.ee alustab ka Pearaadioga ehk vastatakse meid kõnetavatele küsimustele ning abistatakse vaimse tervise teemal.

 

Tee trenni

Mitmed spordiklubid, eraõpetajad ja huvikoolid on alustanud õppevideodega, mida kõik soovijad saavad ise kodus järele proovida. Parim on see, et nüüd saab tööpausid väga lihtsalt aktiivselt sisustatud, sest aega trenni minemise peale kulutama ei pea.

Mõned soovitused:

 

Tarbi kultuuri kodust

Kultuuriministeerium kogub Eesti kultuuriorganisatsioonidelt ning -korraldajatelt infot, kuidas kultuuri internet vahendusel nautida.  Valmis on juba hea nimekiri muuseumitest, virtuaaltuuridest, kontsertidest, voogedastusplatvormidest jne. Eesti filme vahendab näiteks netikino.ee – kel veel nägemata “Ott Tänak The Movie” või “Klassikokkutulek 3”, siis sealt saab neid näha. Samuti on tasuta vaatamiseks üles pannud oma uue filmi “Monika” ka Ken Saan. Lisaks soovitame kuulata Spotifyst ning muudelt platvormidelt Eesti artiste, et neid keerulisel ajal toetada.

 

 Püsime terved!


Lisa kommentaar

Email again: