Kommenteeri

Huvitavaid kommunikatsiooni näiteid maailmast

Viimasel ajal on hakanud silma mõned huvitavad kommunikatsiooni näiteid maailmast, mis oma uudsuse ja leidlikkuse poolest väärivad jagamist. 

1. Teatriga halbade kommete vastu

Selle aasta algusest palkas Bogota transpordiamet teatritrupid erinevatesse linnaosades eesmärgiga etendada haridusliku sisuga näidendeid. Need on vajalikud selleks, et õpetada ja korrale kutsuda ning mõneti isegi häbistada ebaviisakaid linnakodanikke.

Nii täidabki sotsiaalturunduslikus projektis lava rolli bussipeatus, möödakäijatest saab publik ning teatrit teevad professionaalsed näitlejad, kes kehastuvad lastega emadeks, kellele kohta ei pakuta, piletita jänesteks ning ebaviisakateks inimesteks, kes sõidukisse trügivad enne, kui on reisijad maha lasknud. Kuid korralekutsuvaid teatriprojekte on etendatud ka jalgpallistaadioni publiku seas, et rõhuda jalka fännide südametunnistusele purjus peaga rooli istumise osas.

Loodetavasti on tänavateatril tulemusi – palju kombekaid linlasi!

Loe lisaks

2. Ajakiri jalgadele – miks mitte?

Saksa plaastritootja Hansaplast andis välja ajakirja Feet Mag, kus on erinevaid artikleid ja rubriike jalgadest. Lugeda saab ka jalgade horoskoopi. Kuid sellega asi ei piirdu, sest korraliku jalgade ajakirjale kohaselt, on see mõeldud ka jalgadega lehitsemiseks. Selle tõttu siis suurem font ja tavapärasest paksemad lehed.

Arvestades, et ajakiri loodi uute jalatoodete lansseerimiseks ning omapärane lahendus sai küllaga tähelepanu, on tegemist kindlasti hea ideega.

Feet-Mag8

Loe lisaks

3. Romaani lansseerimine ehk ettelugemise maraton

Kolmas näide pärineb aga Eestist ja toimus see augustikuu alguses. Ehk kuulsite üritusest, kus kirjanik Jim Ashilevi luges täismahus ette oma peagi ilmuva romaani “Kehade mets”. Kokku kestis üritus 12 tundi. Minu meelest väga äge idee ja põnev alternatiiv tavapärasele raamatuesitlusele ja uudise künnise ületas ettevõtmine ka.

 Postituse autor on Marit Tack

Lisa kommentaar

Email again: