Kommenteeri

Case study: Ecolines’i ratastoolibussi esitlus

Uue aasta alguses proovime taaselustada A-tiimi projektide tutvustamise case study’dena, et saaksite olla kursis, mille põnevaga meie firma igapäevaselt tegeleb.2015. aasta mais aitas A-tiim Ecolines’il turule tuua Eesti esimese rahvusvaheliste liinide ratastoolibussi, millel on olemas erivarustus ratastoolis reisija bussi tõstmiseks, nõuetekohaseks kinnitamiseks ja turvaliseks sõiduks. Projekti sisseelamiseks otsustasime kohe kõigepealt suhelda Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga, kelle ka oma võtmepartnerina kaasasime. Rõõm oli näha nende siirast heameelt uudse reisivõimaluse üle. Seni tõepoolest ei olnud ratastoolis reisijal ilma toolist välja tulemata bussiga teise riiki võimalik sõita. Kuid mitte kõik ratastooli kasutajad ei saa oma toolist ümber istuda.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu liikmed olid suureks abiks bussi esitluse korraldamisel ning bussijuhtide koolitamisel. Bussijuhtide ja reisiteenindajate koolitamine oli projektis olulise tähtsusega, sest just nemad on need, kes erivajadustega reisijaid reisi jooksul abistavad. Mida enesekindlamad nad abi pakkumisel on, seda parema sõiduelamuse ratastoolis reisijad saavad.

Selleks, et uudsest võimalusest saaksid teada kõik, kellele see korda läheb, sõnastasime projekti eesmärgiksinformeerida avalikkust ja huvigruppe uuest erivarustusega bussist ning saada Ecolines’ile, kui esimesele bussifirmale, kes sellist tüüpi bussi investeerinud oli, positiivset tähelepanu. Eesmärgi täitmiseks otsustasime korraldada bussi esitluse, kuhu kutsusime nii meediaväljaanded kui ka ratastoolikasutajad üle Eesti. Esitlusel said külalised ise järgi proovida, kuidas uhiuue bussi lift ja kinnitused töötavad ja sellest võimalusest haarati kenasti kinni.

Ecolines ratastoolibussi esitlus

Kommunikatsiooni planeerides koostasime järgmised meediasõnumid:

  • Ecolines toob rahvusvahelistele liinidele Eesti esimese ratastoolibussi;
  • Ecolines’i bussijuhte koolitavad Eesti Liikumispuudega Liidu liikmed;
  • Ratastoolibussi turule tulek on suur samm edasi võrdsemate reisitingimuste loomisel erivajadustega inimestele;
  • Ratastoolis reisijad on ammu oodanud sellist võimalust ja selle üle väga rõõmsad.

Meediatähelepanu

Eesti esimese rahvusvaheliste liinide ratastoolibussi esitlus pälvis palju meediatähelepanu. Telekanalitest olid kohal ETV Aktuaalse Kaamera ja Kanal 2 Reporteri reporterid ja kaameramehed, kes andsid hea ülevaate bussi võimalustest õhtustes uudistes. Lisaks kajastas uudist online-meedia.

Ecolines’i ratastoolibussi uudis ETV Aktuaalses Kaameras.

Ecolines’i uudis Kanal 2 õhtustest uudistesaates Reporter.

Lisaks meediakajastustele valmis sotsiaalmeedia jaoks esitlusest Tofik Mamedovi poolt video.

Kliendi tagasiside

“Eelnevast koostööst A-tiimiga saime aimu, et tegemist on tõsiste oma ala professionaalidega, kes mõistavad igat projekti eraldi lahtivõetuna. Peame suureks õnnestumiseks, et uudist kajastati erinevates telekanalites. A-tiim on uuenduslik, julgete valikutega, konkreetne, alati kindle. Väga suure plussina tooksin välja head kommunikatsioonioskused erinevate valdkonade esindajatega ning oskus luua kiiresti vajaminevaid kontakte.”

Elis Kovaljov, Ecolines Eesti tegevjuht 

Bussi kohta rohkem infot Ecolines’i kodulehelt.


Postituse autor on Marit Tack.

Lisa kommentaar

Email again: